Producenci

Newsletter

MOTUL 8100 X-CLEAN PLUS 5W30 1L Powiększ do pełnego rozmiaru

MOTUL 8100 X-CLEAN PLUS 5W30 1L

To w 100% syntetyczny olej silnikowy, specjalnie opracowany do najnowszych generacji silników BMW, Volkswagena, Mercedesa i innych.

Więcej szczegółów

16 dostępnych

36,00 zł

To w 100% syntetyczny olej silnikowy, specjalnie opracowany do najnowszych generacji silników BMW, Volkswagena, Mercedesa i innych.

ZASTOSOWANIE:
Do silników benzynowych i Diesla, z turbodoładowaniem i wolnossących, z bezpośrednim wtryskiem paliwa, spełniających emisji spalin EURO IV i EURO V, wymagających olejów o wysokiej lepkości HTHS (>3.5 mPa.s) i wykonanych w technologii "Mid SAPS" o zmniejszonej zawartości Siarki, Fosforu i Popiołów Siarczanowych.

Silniki spełniające normy emisji spalin EURO IV i EURO V wyposażone są w czułe systemy oczyszczania spalin:

 - Siarka i Fosfor wpływają na działanie katalizatorów co może spowodować ich uszkodzenie a w rezultacie nieskuteczne oczyszczanie spalin.
 - Popioły Siarczanowe powodują zatykanie filtrów cząstek stałych co powoduje skrócenie cyklu regeneracji, większe zużycie paliwa i zmniejszenie mocy silnika.
 - BMW, Mercedes i VW opracowały swoje standardy dla olejów o wysokiej lepkości HTHS i zmniejszonej zawartości Siarki, Fosforu i Popiołów Siarczanowych kompatybilnych z ich systemami oczyszczania spalin.
 - Oleje te są przeznaczone do wydłużonych przebiegów między wymianowych.
 - Odpowiedni do silników benzynowych i Diesla wymagających olejów o klasie lepkości ACEA A3/B3, ACEA A3/B4.

WŁASNOŚCI:
STANDARDY: ACEA C3

APROBATY:
BMW Long Life-04
MB-Approval 229.51
Porsche C30
VW 504 00 - 507 00

ZALECENIA:
Wymiana oleju: zgodnie z zaleceniami producenta samochodu i własnym doświadczeniem. Nie należy mieszać z olejami nie spełniającymi normy ACEA C3